Bionicon - Tým

Tyto chytré hlavy stojí za značkou BIONIcon

Sebastian Schubart
Produktmanagement / Technik
Theresa Rappl
Marketing
Matthias Vogl
Dílna
Carsten Eckert
Area Sales Manager

pošli nám zprávu

Vynalézáme, aby jízda na biku byla ještě větší zábavou.

Když my hovoříme o inovacích, nemáme na mysli tohle: Vynalézat za každou cenu. To ostatně dokazuje i každoroční anketa časopisu BIKE v Německu, kde jsme již 7x obdrželi ocenění za „nejinovativnějšího výrobce kol“. Pokud by naše inovace neměly silný základ, nebyli bychom opakovaně vyznamenáni!

BIONICON je dnes pořád ještě to, co máme nejraději – ježdění na skvělém kole! Je to pro nás stále víc než jen sport nebo jen příležitost, jak si vydělat peníze, je to pro nás životní postoj!

 

Příroda jako vzor

Impuls pro náš systém plynulé změny geometrie podvozku a současně i délky zdvihu pomocí jednoho tlačítka: Když v polovině devadesátých let začaly růst délky zdvihů, analogicky tomu se zhoršovaly stoupací vlastnosti těchto kol. Důsledky byly zvedání předního kola ve výjezdech, ztuhlé krční svalstvo a kuriózní jízdní pozice.

Experimentovali jsme, přemýšleli jsme, koukali jsme se kolem sebe. Inspirovali jsme se v přírodě, koneckonců ji máme hned za oknem. Naším vzorem byl kamzík, který při pohybu nahoru zatáhne přední nohy a vlastně také jen zmenší zdvih na předku, čímž se těžiště posune dopředu a ulehčí tak pohyb při stoupání.

Směrem dolů pak maximálně natáhne přední nohy (velký zdvih) a posune tím těžiště dozadu: je rychlý, obratný a jistý! Kamzík nám tedy vlastně pomohl při této pionýrské práci a vývoji plně allmountain kola a zároveň v přeneseném významu se stal i vzorem pro jméno: od roku 2002 jsme známí v celé branži pod názvem BIONICON. Výrazem „bionic“ se označuje vše, kde příroda inspiruje techniku a technologii.

Nejdůležitější komponenty systému BIONICON se již léta vyrábějí, prověřují a montují ručně v našem hlavním sídle. A veškeré výhody systému  ClimbAir®  lze dodnes poznat pouze na kolech značky BIONICON.

BIONICON na Facebooku

Všechny novinky kolem značky BIONICON můžeš samozřejmě také sledovat na našem FB profilu:

www.facebook.com/bionicon

Buď vždy v první řadě a stiskni tlačítko „To se mi líbí“, abys nic nepropásl!